عمران

عمران

ghazal

نقشه کشی

طراحی معماری داخلی و دکوراسیون داخلی

آشنایی با رنگ ها و چرخه های رنگی و معانی رنگ ها و تاثیرات ذهنی ایجاد کننده

آشنایی با انواع الگوهای کنتراستا

اصول ترکیب بندی رنگ ها

آشنایی با رنگ های مکمل

ساخت الگوهای رنگی مختلف

رنگ شناسی رنگ و چیدمان در سبک های مختلف

آشنایی با علم فنگ شویی

سبک های متداول فنگ شویی

گانه در فنگ شویی ۵ عناصر

به دست آوردن لوح باگراو استفاده از آن در دکوراسیون داخلی

تقسیم بنذی فضاهای منزل یا محل کار بر گانه ۸ مبنای جهات

فنگ شویی در منازل مسکونی

 

انواع نورپردازی در معماری داخلی

نور عمومی

نور وظیفه ای

نور پردازی تاکیدی

نورپردازی دکوراتیو

تعیین نور و انواع طیف رنگی

نور افکن ها و لایه های نورپردازی ایده های نورپردازی در فضاهای مسکونی و غیر مسکونی

تعریف و نشانه های سبک شناسی :

ویژگی های سبکی معماری بیزانس / تفاوت سبک ها به طور کلی

آشنایی با انواع سبک و دکوراسیون:

ایرانی / مینیمالیسم / کلاسیک / روستیک / کلاسیک با تفسیر جدید / ماوریم / ژاپنی / چینی/مراکشی مصری / هندی / رومی / یونان /رو کوکو ویکتوریایی / انگلیسی / آرت نور / آرت دکو / فرانسوی / سوئدی / باروک / گوتیک/اوریگامی مونو کروماتیک /جرجین / کلاسیک جدید / مادریک / پیشرفته / اروپایی / آمریکایی / غیر رسمی و رسمی معاصر

چیدمان و اصول کلی آن

انتخاب کفپوش مناسب و کاغذ دیواری

انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری آن

انواع مبلمان و کاربرد آن در سبک های مختلف استانداردهای مناسب برای چیدمان

کاربرد گیاه و تناسب آن با فضا نقطه کانونی/چیدمان اتاق پذیرایی اتاق خواب / آشپزخانه / محیط کار

چیدمان فضاهای خاص

نرم افزار های معماری

 ,Solidworks ,3Dmax,  Auto cad

ghazal

نرم افزار بسیار ضروری رشته معماری برای انجام هر کاری. در واقع رویت نرم افزار همه جانبه برای پروژههای دوبعدی و سه بعدی است که مجموع خروجی پروژه شامل مدلسازی، رندر و اسناد ساخت و ساز دوبعدی را تولید میکند. به جای خطوط و دوایر، میتوانید از دیوارهای واقعی، سقفها، تیرها، ستونها و سایر اجزای ساختمان استفاده کنید و همچنین ویژگیهای واقعی در فیزیک ساختمان مانند پنجرهها و درها را استفاده کنید. اینها سازگار با اتوکد است، بنابراین بسیار ساده است که یک فایل DWG را وارد کنید و از آن به عنوان مرجعی برای شروع شکل دادن مدل خود استفاده کنید. یکی از بزرگترین مزایای آن این است که هر تغییری که در مدل ایجاد می کنید، در همه view ها، از جمله در پلان و نما، به روز می شود. این هماهنگی و زمان طراحی را به طور قابل توجهی کاهش میدهد.

ما به شدت بر این اعتقادیم که معماران باید بتوانند فاز طراحی مفهومی و ایده پردازی اولیه را در محیط های سه بعدی به انجام برسانند. SketchUp نرم افزاریست که این قابلیت را به شما میبخشد.. از زمانی که گوگل حق کپی رایت این نرم افزار را خریداری کرده این نرم افزار به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است. SketchUp به لحاظ کارایی بالا و مقرون به صرفه بودن، محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده است.

کار با SketchUp بسیار راحت است اما از طرف دیگر همین امر نشان دهنده قابلیت ضعیف این نرم افزار در مبحث رندرینگ میباشد که البته به لطف موتور رندری مانند Vray این مشکل هم حل شده است، با این حال SketchUp هنوز یک برنامه قدرتمند برای انتقال ایده های اولیه محسوب میشود، همچنین دارای یک آرشیو گسترده و کامل برای معماران میباشد. آنچه که SketchUp را در میان معماران بدل به یک نرم افزار محبوب کرده اینترفیس آسان و قابل فهم آن است.

از آن روزهای اولیه گرافیک کامپیوتری و ۳D Studio (نرم افزاری که تحت DOS اجرا می شد)، زمان زیادی میگذرد و امروزه همه چیز نسبت به آن زمان متفاوت شده است. در طول دهه نود، نرم افزار ۳D Studio Max فراتر از حد تصور، راه خود را در زمینه های زیادی از زندگی کاری ما باز کرده است. قابلیت مدلسازی، پلاگین های متنوع و توانایی اجرا بر روی ویندوز، سبب شده این نرم افزار در بین توسعه دهندگان بازی های ویدئویی، بسیاری از استودیو های تجاری تلویزیونی و استودیو های شبیه سازی معماری مورد استقبال قرار گیرد.

در واقع ما توصیه نمیکنیم که از اتوکد استفاده کنید زیرا رویت به سرعت جایگزین آن در بازار شده است. با این حال، اتوکد بازیکن قدیمی در صنعت نرم افزار معماری است. نرم افزار معروف به نرم افزار مادر معماری، بسیار شناخته شده در میان دانش آموزان و حرفهایها می باشد. اگر رابط کاربری را شخصی سازی کنید و با لایهها آزمایش کنید، پیش نویس مناسب و مربوط با قراردادهای طراحی استاندارد و جزئیات ساخت و ساز قابل اندازهگیری خواهد بود. یکی دیگر از نسخههای اتوکد که به ویژه برای معماران ایجاد شده است، اتوکد معماری (Autocad architecture) است. این ویژگیها که به معماران اجازه می دهد تا طرح و نقشه کارآمدتری داشته باشند، ایجاد طرحها و اسناد آشنا برای آنها میباشد و این پلت فرم همان اتوکد است که معماران با تجربه را درک میکند.

تماس با ما

  • ۳۳۱۵۳۸۴۶-۳۳۸۱۹۰۴۱-۳۳۸۳۲۰۷۰